logo wojewody

 


Lekarz rodzinny    Pediatra    Pielęgniarka    Położna    Badania     Specjalista    Szpital    Stomatolog    Badania    Onkologia     Lekarz    Szpitalny Oddział Ratunkowy    Apteka    Pierwsza pomoc    

 Do podstawowych zadań Powiatowego Zespołu dz. Orzekania o Niepełnosprawności należy:
 1. Wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności dla dzieci do 16 roku życia. Głównym celem uzyskania takiego orzeczenia jest prawo do pobierania zasiłku lub/i świadczenia pielęgnacyjnego przez rodzica (opiekuna ) dziecka.
 2. Wydawanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności dla osób dorosłych po 16 roku życia. Orzeczenie takie jest potrzebne m.in. do zatrudnienia, rehabilitacji zawodowej i społecznej, uzyskania dofinansowania do sprzętu specjalistycznego, np. aparatów słuchowych, do uzyskania prawa do tzw. karty parkingowej oraz zasiłku pielęgnacyjnego.
 3. Po uzyskaniu jednego z ww. orzeczeń, można wystąpić o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej. Potrzebne jest 1 aktualne zdjęcie, wniosek o wydanie legitymacji i ksero orzeczenia. Legitymacje wydawane są bezpośrednio po złożeniu wniosku lub przesyłane pocztą osobie zainteresowanej.
  Okres oczekiwania od dnia złożenia wniosku o wydanie orzeczenia do chwili wezwania na posiedzenie składu orzekającego, jeśli dokumentacja jest kompletna, wynosi około jednego miesiąca.

UWAGA:
Zaświadczenia lekarskie wydawane przez lekarzy i dołączane do wniosku są ważne tylko przez 30 dni. Jeśli są wystawione wcześniej niż miesiąc przed złożeniem do Zespołu, niezbędne jest uaktualnienie daty przez lekarza, który wystawił druk.


Jak uzyskać świadczenie?

 

W celu otrzymania orzeczenia o niepełnosprawności dla dziecka do 16 roku życia lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności dla osoby po ukończeniu 16 roku życia w zespole powiatowym , właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej, należy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie orzeczenia, zaświadczenie lekarskie i kserokopię całej posiadanej dokumentacji lekarskiej (karty informacyjne z leczenia szpitalnego, badania psychologiczne, opisy badań szczegółowych, kserokopie poprzednich orzeczeń itp.)

Pliki do pobrania:

 1. Wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności dla dziecka - format pdf, format word
 2. Wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności dla dorosłych - format pdf, format word
 3. Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane dla potrzeb Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności (dla dorosłych i dzieci) - format pdf, format word
 4. Tryb postępowania i wnioski: o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia i Wniosek o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej - format pdf, format word
 5. Wykaz Powiatowych Zespołów ds. Orzekania o Niepełnosprawności w województwie opolskim


Więcej informacji o funkcjonowaniu orzecznictwa 

Wyszukiwarka Według Godzin Przyjęć

 
Prosimy zawęzić kryterium do powiatu lub kliknać Wyszukaj z wyszukiwarki ogólnej.
Miasto


Dzień tygodnia


Wybierz zakres usług medycznych lub lekarza:
pasek

POZ


Specjalista


Szpital


Stomatolog


Inne


Wyszukiwarka Według Powiatów

 
Prosimy zawęzić kryterium do powiatu lub kliknać poniżej Wyszukaj z wyszukiwarki ogólnej!
 
Proszę kliknąć na powiat lub wybrać go z mapki, klikająć na jego obszar.
Wyszukaj z wyszukiwarki ogólnej >>>
 
Informacja:

W tej zakładce mogą Państwo wyszukać dyżury aptek w takich okresach jak:
 • pora wieczorowa
 • święta
 • weekendy
<<<    Grudzień 2017    >>>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


lub proszę wybrać z kryterium:

Powiat:

 


Zobacz również wyszukiwarkę aptek w województwie


Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia. 

Informacja dotycząca nocnej i świątecznej pomocy medycznej.


Jak uzyskać świadczenie?

 

Świadczenia te udzielane są od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy. W mieście Opolu lekarz rodzinny przyjmuje do godzinny 20.00, po tej godzinie należy się zgosić do odpowiedniej placówki udzielającej porady medycznej nocnej i świątecznej.
Informacja o tym, która placówka medyczna udziela pacjentom świadczeń nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, powinna być wywieszona w przychodni.

 


 
 
 
start  |   mapa serwisu  |   wyszukaj  |   kontakt z nami  |   polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Kamil Dziechciński
Nadzór merytoryczny: Magdalena Kierońska-Ignaciuk
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!